top of page
dtp-administratyvna-vidpovidalnist.jpg

АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ДТП

АДВОКАТСЬКЕ БЮРО МЕЛЬНИКА ФЕДОРА

УЧАСТЬ АДВОКАТА У СПРАВАХ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ (ДТП ст. 124 КУпАП)

 

Автомобіль вже давно не розкіш, а лише засіб пересування. Але мало хто усвідомлює, що це ще і джерело підвищеної небезпеки, і що кожен водій може втрапити в автотранспортну халепу, яка потім стане його найбільшим «головним болем».

Стати учасником ДТП можуть не лише «люті» порушники правил та неуважні водії, але і чемні керманичі, які випадково потрапляють в автопригоду через банальний збіг обставин. Якщо така неприємність все-таки спіткала, то учасникам аварії доведеться бути готовим пройти довгий та не досить приємний шлях вирішення цієї проблеми, адже головна задача кожного із водіїв – це максимально довести в суді свою невинуватість.

 

АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

 

Якщо внаслідок автопригоди пошкоджено лише авто і немає постраждалих чи загиблих, то це - адміністративне правопорушення, і винного водія чекає адміністративна відповідальність за ДТП за ст. 124  Кодекс України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої на керманича очікує штраф за ДТП або позбавлення водійських прав.

Раніше, санкція цієї статті передбачала штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто, всього 340 гривень) або позбавлення водійських прав на строк від півроку до одного року.

Але нещодавнім Законом від 16.02.2021 року штраф за ДТП ст.124  було дещо підвищено - до 850 гривень.

Сам факт автопригоди тягне за собою не лише адміністративну відповідальність та вищевказані санкції. Водіям «покалічених» автівок доведеться ще й викласти чималі кошти не лише на їх ремонт, але і пережити, як правило, довгу судову тяганину та понести часто чималі витрати на відшкодування завданої шкоди другій стороні.

 

ПРОТОКОЛ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

 

За класичним сценарієм, якщо учасники автопригоди відмовились складати європротокол,  то вони зобов’язані викликати працівників патрульної поліції для фіксації ними даного факту і оформити протокол про адміністративне правопорушення та схеми ДТП.

Як правило, саме з цієї початкової стадії і починаються проблеми у водіїв, адже  перебуваючи у стресовому стані, вони майже не контролюють як працівники поліції складають вищевказані документи.

На практиці буває так, що в силу відсутності достатнього досвіду, низької фаховості чи банальної халатності патрулі можуть допустити безліч помилок при складанні протоколу та схеми пригоди, які далеко не відповідатимуть дійсності, а водії можуть не звернути на це увагу і навіть погодитись з правильністю їх складання. І це являється величезною помилкою, адже потім оскаржити протокол про адміністративне правопорушення в суді і довести свою невинуватість буде вкрай складно.

 

ВИПЛАТА КОМПЕНСАЦІЇ ПОТЕРПІЛІЙ СТОРОНІ

 

За законом водії зобов’язані мати поліс обов’язкового страхування, завдяки якому страхова компанія, з якою винний автовласник уклав відповідний договір, покриває завдані збитки іншій стороні, що з одного боку має «полегшити життя» винуватцю дорожньо-транспортної пригоди. Однак на практиці, бувають випадки, коли страховка не повністю покриває реальні витрати, які поніс інший учасник автопригоди на відновлення своєї автівки. В такому випадку він має законне право вимагати з винної сторони відповідний розмір відшкодування для компенсації понесених реальних витрат, що інколи може стати «непідйомним тягарем» для винного водія. Тому штраф за ДТП або позбавлення водійських прав – це не найбільш негативні наслідки отриманні внаслідок аварії.

Саме питання отримання компенсації за завдану внаслідок автопригоди шкоду можна вирішити мирним шляхом, однак, як показує практика, більшість водіїв для вирішення цієї проблеми йдуть все ж таки до суду.  

Як правило, в таких ситуаціях учасники ДТП звертаються за допомогою до звичайних юристів чи адвокатів, які не являються спеціалістами в сфері автотранспортних пригод та не знають глибоко всіх тонкощів у таких категоріях справ. В свою чергу це може призвести до зменшення шансів у водія довести свою невинуватість, уникнути позбавлення водійських прав або хоча б зменшити розмір заявленого відшкодування.

 

АДВОКАТ - АДМІНІСТРАТИВНІ СПРАВИ - КИЇВ

 

Тому для того, щоб такий водій отримав справедливе рішення та задля уникнення понесення ним захмарних витрат, варто звернутись за допомогою саме до автоадвоката, який являється висококваліфікованим фахівцем та «знає всі підводні камені» у таких категоріях справ.

В свою чергу адвокати бюро Мельника Федора мають значний досвід як у справах про адміністративні правопорушення, так і кримінальних справах по ДТП. Тож не зволікайте та звертайтесь до висококваліфікованих адвокатів по ДТП!

Ознайомитись з ціною на послуги адвоката в адміністративних справах можна тут.

bottom of page