top of page
strahovyi-advokat.jpg

СТРАХОВИЙ АДВОКАТ

АДВОКАТСЬКЕ БЮРО МЕЛЬНИКА ФЕДОРА

СТРАХОВИЙ АДВОКАТ ТА СТРАХОВІ СПОРИ ВОДІЇВ ПО ОСЦПВ ТА КАСКО

 

Закон України про страхування ОСЦПВ зобов’язує кожного автомобіліста мати поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. Можна бути обережним водієм, але ніколи не можна бути впевненим в діях інших учасників дорожнього руху. У випадку ДТП відшкодування потерпілим виплачує страхова компанія винної сторони. Але після розгляду справи дорожньо-транспортної пригоди у суді та ухвалення рішення із виплатами може виникнути ряд проблем. Страховий адвокат Київ — це правова допомога, яка дозволить вирішити спори у вашу користь.

 

ПЕРЕЛІК ТИПОВИХ СПОРІВ У ПРАКТИЦІ СТРАХОВОГО АДВОКАТА

 

Практика свідчить, що страховики не поспішають вчасно та в повному обсязі виконувати зобов’язання. Саме це і є основою спорів.

Страховий адвокат допомагає розв’язувати наступні типові проблеми:

 

  • затягування терміну виплат;

  • заниження страхового відшкодування;

  • необґрунтована відмова у страхових виплатах.

 

РІЗНИЦЯ МІЖ КАСКО ТА «АВТОЦИВІЛКОЮ»

 

Обидва поліса покривають збитки при ДТП. Різниця полягає в тому, що страхування ОСЦПВ є обов’язковим, а КАСКО – добровільним. Треба звернути увагу і на специфіку їх дії. В цьому аспекті вони не є ідентичними чи взаємозамінними. «Автоцивілка» відшкодовує збитки потерпілій стороні після ДТП у вигляді ремонту транспортного засобу або лікування постраждалої особи. КАСКО страховка передбачає відшкодування внаслідок навмисного пошкодження ТЗ, викрадення, пошкодження авто в результаті впливу природних катаклізмів або дії третіх осіб.

 

З першої точки зору різниця зрозуміла. Все просто і власник повинен мати спокій щодо свого рухомого майна, але кожен страховий адвокат знає, що договори містять безліч юридичних нюансів. Вони стають перепонами на шляху до отримання компенсації. Деякі нюанси можна виявити ще під час підписання документу, а решту вже в процесі настання страхового випадку.

 

Досить неоднозначно почувається водій, коли страховка авто КАСКО виявляється лише папірцем. Яскравий приклад: у договорі вказано про відшкодування у разі викрадення авто, а насправді відбулось пограбування без мети заволодіння ТЗ. Навколо цієї теми можуть бути різні інтерпретації. Тому страхові адвокати рекомендують включати до договору всі можливі пункти щодо протизаконного заволодіння ТЗ. Розібратись самостійно із спорами такого ґатунку складно. Послуги страхового адвоката є важливою складовою у взаємодії між всіма сторонами процесу.

 

ЯКА РОЛЬ МТСБУ ПРИ НАСТАННІ ДТП

 

Якщо у водія є страховка КАСКО, це дає можливість отримати компенсацію навіть у випадку його вини. Але треба пам’ятати, що має бути оформлено і ОСЦПВ. Якщо у водія, з вини якого сталась аварія, воно відсутнє, тоді треба звертатись із заявою до МТСБУ протягом трьох робочих днів з моменту настання аварії. Консультація страхового адвоката також буде доречною. Після цього буде надано перелік документів, необхідних для врегулювання претензії.

 

Кожному водієві доступна в електронній системі МТСБУ перевірка поліса за номером авто в аспекті його актуальності. Варто знати, що при взаємодії з цією організацією необхідно надавати правдиву інформацію щодо ДТП. При виявленні факту спотворення даних може бути пред’явлена претензія на повернення компенсаційної виплати. В МТСБУ перевірка поліса виконується онлайн не тільки за номером авто, але і за номером договору. Якщо у винуватця аварії (власника авто) відсутнє ОСЦПВ, до нього може бути направлено регресивний позов. При виникненні на цьому чи іншому ґрунті спорів, страховий адвокат — найперший, хто вам потрібен для захисту прав та отримання компенсації в повному обсязі.

 

СТРАХОВИЙ АДВОКАТ НА ЗАХИСТІ ІНТЕРЕСІВ КЛІЄНТІВ

 

Врегулювати спори можна в досудовому порядку. Для цього треба знати тонкощі спілкування із страховими компаніями. Можна бути впевненим у власній правоті, але по факту ситуація іноді розвертається в протилежному напрямку. Страховий адвокат сприяє не тільки в отриманні виплати, але і її збільшенні на користь клієнта. Суперечливі та ускладнені подвійним змістом та термінами договори мають безліч «підводних каменів» або некоректно проведені автотоварознавчі експертизи часто занижують матеріальне відшкодування. Але все можна подолати, якщо до справи береться фахівець.

Страховий адвокат має наступні задачі:

 

  • аналіз прихованих умов страхових договорів;

  • допомога у пошуку доказів та фактів ДТП та визначення стратегії вирішення спору;

  • підготовка процесуальної документації;

  • ведення переговорів із страховиками;

  • представлення інтересів в суді;

  • оскарження відмови у виплаті компенсації.

 

Після ДТП кожен водій знаходиться у шоковому стані. Безліч інстанцій, дій, експертиз, документів – все потребує уваги. Страховий адвокат сприяє швидшому просуванню справи, якщо на етапі звернення до страхової виникли спори. Типові чи нестандартні ситуації вирішуються в індивідуальному порядку.

Не марнуйте час – звертайтесь за послугами страхового адвоката, який захистить ваше право на отримання компенсації своєчасно та в повному обсязі!

bottom of page