top of page
%25D0%25BF%25D1%2596%25D0%25B4%25D0%25BE%25D0%25B7%25D1%2580%25D0%25B0_edited_edited.jpg

АДВОКАТ ПІДОЗРЮВАНОГО 

АДВОКАТ ОБВИНУВАЧЕНОГО

АДВОКАТСЬКЕ БЮРО МЕЛЬНИКА ФЕДОРА

Адвокат може здійснювати захист від кримінального переслідування  з моменту вчинення дій особою, які можуть кваліфікуватись як злочин, і аж до вступу вироку в законну силу.

Теоретично права особи, що притягується до кримінальної відповідальності,  декларуються Конституцією України та кримінально-процесуальним Кодексом. Але на практиці, найбільше права та свободи громадянина утискаються саме при кримінальному переслідуванні! Адже особа, яка не обізнана в кримінальному судочинстві не здатна ефективно захистити свої права, а в деяких випадках, своїми діями може і погіршити свій правовий стан.

Тому чим раніше адвокат стане на захист інтересів підозрюваного або обвинуваченого,  тим менше особа зможе зашкодити собі сама. Найчастіше, 70 відсотків доказів, якими доводиться вина обвинуваченого, особа сама надає правоохоронним органам!

Дуже часто працівники поліції, прокуратури вводять в оману осіб і просять (нерідко вимагають), щоб вони розповіли про якісь обставини, мовляв, їм нічого за це не буде. А в подальшому такі покази використовуються як основний доказ при притягненні самої особи до кримінальної відповідальності, обрання запобіжного заходу, взяття під варту і врешті-решт постановленню  обвинувального вироку.

Головне, пам’ятайте, що при будь-якому спілкуванні з правоохоронними органами, особа має право вимагати присутності захисника і відмовитись давати покази!

 

Адвокат підозрюваного або обвинуваченого здійснює захист на всіх стадіях кримінального процесу.

 

  1. На стадії досудового розслідування збирається найбільше доказів винності чи невинності особи, яка притягується до кримінальної відповідальності. Також на даній стадії обирається міра запобіжного заходу. Якщо особа хоче довести свою невинність чи пом’якшити свою відповідальність, участь професійного адвоката по кримінальним справам є вкрай необхідною мірою. Адвокат, користуючись своїми правами, може зібрати та подати докази, встановити та опитати свідків подій, які зможуть засвідчити невинність клієнта, залучати експертів для проведення експертизи, клопотати перед судом стосовно долучення речових доказів, витребувати речові докази для власного огляду та проведення відповідних досліджень.

  2. На стадії розгляду кримінальної справи в суді першої інстанції суд оцінює докази, виносить рішення стосовно винності чи невинності підсудного, обирає міру покарання. Участь адвоката в суді бажана, оскільки при оцінці доказів суд керується матеріалами кримінальної справи, які зібрані стороною обвинувачення і дуже часто надаються однобоко. В суді адвокат може надавати докази невинуватості клієнта, заявляти мотивовані клопотання про призначення та проведення експертиз, допитувати свідків, потерпілих, виступати в дебатах і тд.

  3. Якщо рішення суду першої інстанції не влаштовує клієнта, адвокат може оскаржити це рішення в апеляційному суді та подати мотивовану апеляційну скаргу.

 

 

  ГОЛОВНЕ, ЗАПАМЯТАЙТЕ, В РАЗІ ПОВІДОМЛЕННЯ  ВАМ  БУДЬ-ЯКИХ ОБВИНУВАЧЕНЬ, ВИ МАЄТЕ ПОВІДОМИТИ  ПРАЦІВНИКУ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ (ПОЛІЦІЇ, СБУ, ПРОКУРАТУРИ, ПОДАТКОВОЇ, НАБУ, ДБР), ЩО БЕЗ ПРИСУТНОСТІ АДВОКАТА ВИ НЕ БУДЕТЕ ДАВАТИ БУДЬ-ЯКИХ СВІДЧЕНЬ!  НЕГАЙНО  ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ АДВОКАТУ, ПОВІДОМТЕ ПРО СИТУАЦІЮ І ДО ЙОГО ПРИЇЗДУ МОВЧІТЬ…

Адвокат підозрюваного. ОБВИНУВАЧЕНОГО: Practices
bottom of page