top of page
dtp-z-poterpilymy-abo-zahyblymy.jpg

АДВОКАТ ПО КРИМІНАЛЬНИМ СПРАВАМ ДТП

АДВОКАТСЬКЕ БЮРО МЕЛЬНИКА ФЕДОРА

КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ ПО ДТП

 

Взагалі потрапити в автопригоду може будь-хто: починаючи з простої людини, яка стоїть на зупинці в очікуванні свого транспорту, і закінчуючи водієм авто. Так, пригоди за участю транспортних засобів займають ледь не топове місце серед всіх правопорушень в Україні.

Ця проблема являється бичем для нашого суспільства, адже ледь не щодня по новинах можна чути про ДТП з потерпілими або загиблими у будь-якому українському місті. Наприклад, всі пам’ятають резонансну справу Зайцевої стосовно автокатастрофи, яка сталась майже чотири роки тому і сколихнула всю Україну. Тоді в результаті загинуло шестеро осіб і п’ятеро людей травмовано.

АДМІНІСТРАТИВНА ТА КРИМІІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ДТП І ЇХ НАСЛІДКИ

 

Як ми вже наголошували в одній із наших статей, якщо в результаті автопригоди «постраждали» лише автівки, а інші її учасники залишились живими та неушкодженими, то на такого водія очікує складання адмінпротоколу, адміністративна відповідальність, штраф або позбавлення водійських прав на деякий час. Однак якщо станеться ДТП з потерпілими або смертельне ДТП, то за вітчизняним законом, на горе-керманича чекає більш важка відповідальність – кримінальна за ст. 286, і відповідне покарання аж до позбавлення волі та водійського посвідчення на декілька років, і плюс судимість, яку ще треба погасити.

ВЧИНЕННЯ ДТП В НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ ТА ПРОБЛЕМИ КВАЛІФІКАЦІЇ СТАТТІ 286 КК

 

Раніше ця стаття була досить проблемною на практиці, адже вона не передбачала санкції для п’яних водіїв, які, наприклад, могли вчинити наїзд на пішохода чи ДТП з велосипедистом. Так, стан сп’яніння, судді довгий час сприймали лише як обтяжуючу обставину і не вважали її прямою причиною аварії, а такі керманичі отримували несправедливо замале покарання. Ми раніше про це писали на ЛігаБлоги

Однак, нещодавно нашим парламентом було вирішено цю наболілу проблему і, нарешті, внесено довгоочікувані зміни до вітчизняного Кримінального кодексу: його було доповнено статтею 286-1, а саме, якщо водій, який здійснюватиме керування в нетверезому стані і спричинить ДТП з потерпілими або ДТП зі смертельними наслідками, то на нього чекатиме кримінальна відповідальність з покаранням в залежності від тяжкості наслідків: позбавлення волі від трьох до дванадцяти років та позбавлення водійських прав від трьох до десяти років.

ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ В РОЗСЛІДУВАННІ КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ ПО ДТП З ПОТЕРПІЛИМИ

 

Цілком очевидно, що для людини сам факт автопригоди, а ще і за участю потерпілих чи жертв, являється досить неприємною та стресовою ситуацією, адже на вирішення питання, хто правий, а хто винний і має нести відповідальність та компенсувати всі збитки, може піти досить багато часу та нервів.

Як показує практика, досить часто в силу недостатності досвіду, упередженості чи халатності правоохоронні органи, які викликаються на місце автопригоди чи здійснюють досудове розслідування, можуть одразу «знайти крайнього», інколи й умисно наробити купу помилок ще на стадії зібрання вихідних даних при огляді місця аварії та складанні схеми ДТП, допиті свідків чи при проведенні слідчих заходів. Також  буває зустрічаються недобросовісні слідчі, які інколи нехтують проведенням дій, які є обов’язковими для розслідування справ по ДТП з потерпілими.

Крім того можуть бути проблеми і фальсифікації при проведенні експертних досліджень: наприклад, якщо слідчі надали спотворені вихідні дані експерту для проведення автотехнічної чи транспортно-трасологічної експертизи, то його висновок щодо причин ДТП з потерпілими буде дуже далеким від реальності. Також бувають ситуації, коли судово-медичний експерт через свою упередженість чи недостатню кваліфікованість може помилково визначити ступінь тяжкості тілесних ушкоджень, що в свою чергу вплине не лише на кваліфікацію та покарання для винної особи, а й на розмір компенсації для потерпілого в ДТП.

В свою чергу учасники аварії в силу стресу або розгубленості можуть погодитись з тим, що кажуть чи надають на підпис працівники поліції, і таким чином цим погіршити своє становище. Однак в такому випадку не можна пропускати жодної деталі, адже одна з них може суттєво змінити хід справи, і зі свідка можна стати підозрюваним, а далі – обвинуваченим і, зрештою, винним.

 

 Тож у разі потрапляння в автопригоду, не можна втрачати ні хвилини, сліпо довіряючи правоохоронним органам, і пускати все на самотік, а варто одразу звернутись саме до адвоката по кримінальним справам ДТП, а не до простого юриста, оскільки саме автоадвокат, як ніхто інший, знає всі тонкощі, проблемні місця та механізм розслідування справ пов’язаних зі смертельними ДТП або ДТП з потерпілими .

Адвокатське бюро Мельника Федора спеціалізується по кримінальним справам, пов’язаним з автопригодами, має величезний практичний досвід та безліч виграних справ, а наші адвокати допоможуть Вам захистити свої права та відстояти ваші інтереси! 

bottom of page