top of page
  • Фото автораФедір Мельник

Зміна кваліфікації крадіжок з авто.

Відповідно до правової позиції ВС, крадіжка з салону чи багажного відділення автомобіля буде кваліфікуватись за ч 3 ст 185 КК України (Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому).

Покарання за цією частиною починається від 3 до 6 років та кваліфікується як тяжкий злочин.До відповідного рішення Верховного Суду аналогічні злочини кваліфікувались за ч 1 ст 185 КК України(максимальне покарання до 3 років позбавлення волі), чи за ч 2 ст 185 КК України в разі повторного вчинення аналогічного злочину (максимальне покарання від 0 до 5 років позбавлення волі).

Повторність, це коли особа здійснить два і більше повторних дій (більше не має значення, можна вскрити було і тисячу автомобілів та забрати з кожного окремого авто майна на суму не більше 100 000 грн) все одно покарання максимальне і до 5 років позбавлення волі з можливістю застосування умовного відбування строку покарання.

На сьогоднішній день крадіжка із закритого автомобіля (капот, салон, багажне відділення) кваліфікується за ч 3 ст. 185 КК України, де покарання складає від 3 до 6 років позбавлення волі та відноситься до тяжких злочинів.

При підозрі у вчиненні даного злочину (тяжкий злочин ) сума застави при обранні міри запобіжного заходу складе від 43 780 тис. грн до 174 400 тис. грн. Отже, особа, яка обґрунтовано підозрюється у вчиненні даного злочину може вийти з під варти при сплаті суми , яку встановить суд у вище зазначеному діапазоні.

Це не кожному по кишені, хто промишляє крадіжкою відео регістраторів чи іншого майна з авто, та чи варта уявна вигода 5 - 6 рокам за гратами?

Тому думайте!

249 переглядів1 коментар

1 Comment


look_larina
Apr 15

Дякую за консультації! Інформацію надали по телефону. Чітко та зрозуміло

Like
Пост: Blog2_Post
bottom of page